INSTALATORSTWO ELEKTRYCZNE S.C. – TADEUSZ KASZUBOWSKI, EWA KASZUBOWSKA, LESZEK KASZUBOWSKI | Pomiary instalacji i urządzeń elektrycznych
973
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-973,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,elementor-default,elementor-page elementor-page-973
 

Pomiary instalacji i urządzeń elektrycznych

Jest to istotna świadczona przez nas usługa. Pomiary dokonywane są, by sprawdzić stan izolacji. Warto wspomnieć, że tylko prawidłowy stan izolacji pozwala nam bezpiecznie korzystać z instalacji oraz urządzeń elektrycznych. Pomiary elektryczne w Polsce są obowiązkowe (pod groźbą kary) dla każdego właściciela bądź zarządcy nieruchomości (budynku np. domku jednorodzinnego, kamienicy, hali produkcyjnej, obiekcie przemysłowym), ponieważ stanowią o bezpieczeństwie użytkowników. Nie wolno więc tego zaniedbywać. Okresowe pomiary elektryczne powinny być wykonywane nie rzadziej niż co 5 lat (lub w niektórych przypadkach co roku) oraz w przypadku jakichkolwiek zmian w instalacji, zakładaniu nowej bądź co gorsza w przypadku naprawionej po awarii.

 

Właścicielu budynku! Pamiętaj, że takich pomiarów może dokonywać tylko doświadczony i wykwalifikowany elektryk, więc warto zasięgnąć tutaj pomocy specjalisty. Z chęcią podejmiemy się takiego zadania. Aby wykonać pomiar najpierw dokonujemy oględzin instalacji elektrycznej, a następnie mierzymy rezystencję izolacji, co jest ważne dla ochrony przeciwpożarowej, którą też sprawdzamy. W tym celu badamy, czy w razie wystąpienia zwarcia, zasilanie elektryczne wyłączy się samo po pewnym czasie. Sprawdzamy również ciągłość przewodów ochronnych. Weryfikujemy także stan urządzeń odgromowych (pomiar rezystancji uziemienia), wyłącznika różnicowoprądowego i inne typy instalacji.

 

Przy korzystaniu z naszych usług możemy wykonać również pomiar natężenia oświetlenia i urządzeń elektrycznych. Zachęcamy do nawiązania z nami stałej współpracy, wtedy to my będziemy za Ciebie pamiętać o przeprowadzeniu okresowego pomiaru instalacji elektrycznej.